Het bezoek aan de Openbare Bibliotheek Amsterdam (OBA) is een vast onderdeel van de cursus Taalstart Amsterdam. Het is altijd een leuke bijeenkomst. Met je groepje door de bibliotheek dwalen -- van de kinderboekenafdeling tot en met het Taalcafé. Boeken zoeken, praten over boeken, mensen van de bibliotheek ontmoeten.
Wij kiezen meestal voor de centrale bibliotheek Amsterdam -- een walhalla voor de boekenliefhebber. Langzaam stijgen we op in het prachtige gebouw van de architect Jo Coenen om te eindigen op de 5e verdieping bij het Taalcafé. Veel NT2-materiaal en met een beetje mazzel tref je iemand van het Taalcafé. En je hebt een prachtig uitzicht over Amsterdam.
Op 7 april eindigden we in het OBA-theater op de 7e verdieping. Daar deden we mee met een bijeenkomst van Zing Nederlands met me. Het thema was de lente. De zaal (260 plaatsen) was vol met NT2- groepjes. Het was een vrolijke boel. Na een korte introductie over dit zangproject en alles wat de OBA verder organiseert, namen zangeres Suzanne Mateysen en pianiste Vera Marijt de leiding.
Het was bijzonder om te zien hoe ons klasje loskwam en hoe sommigen heel enthousiast meezongen. We zongen lente-liedjes als Altijd lente van Stef Bos, De Boom van Henny Vrienten, Kleur van Snelle en de evergreen Tulpen uit Amsterdam.
In de les na het zingen, bespraken we nog wat liedteksten. Vragen over zinnen en begrippen uit de liedjes. Wij eindigden met de laatste regels van het liedje De boom van Henny Vrienten:
Zwaai ik de bezem door de regen
En met de bezem door de wind
Om de hemel schoon te vegen
Voor de lente weer begint